Przedstawiam wam 10 faktów na temat treningu mięśni brzucha.

1. Tradycyjne brzuszki straciły na popularności gdy okazało się że zginanie tułowia nie jest podstawowym zadaniem mięśni brzucha.

2. Funkcja mięśni tułowia polega przede wszystkim na stabilizowaniu, a nie poruszaniu.

3. Płaski brzuch to zasługa małego procentu tkanki tłuszczowej, a nie ćwiczeń mięśni tułowia.

4. Duża część problemów z dolnym odcinkiem pleców, ma związek ze słabą kontrolą mięśni brzucha.

5. Na początku swoich treningów powinniśmy zająć się zapobieganiem rozszerzaniu się mięśni brzucha. Dobrym wyborem będzie podpór przodem, inaczej zwany „deską”.

6. W podporze przodem zalecam dążyć do utrzymania idealnej pozycji 30 sekund. Gdy uda się to osiągnąć pora przejść do progresji tego ćwiczenia.

7. Drugim ważnym aspektem będą ćwiczenia zapobiegające zgięciu bocznemu. Tu również polecam izometrię, np. podpór bokiem.

8. Trzecim równie ważnym rodzajem ćwiczeń będzie anty-rotacja. Rozsądny wybór tutaj to ćwiczenie w którym wyciskamy gumę lub linkę wyciągu przed klatkę będąc w klęku.

9. Podczas ćwiczeń anty-rotacyjnych ważniejszym aspektem będzie zapobieganie rotacji niż jej wytworzenie.

10. Aby obserwować progres treningu mięśni brzucha konieczna jest progresja. Dobrze sprawdzi się schemat 20/25/30 sekund w kolejnych tygodniach.

Wiele osób chce wyglądać dobrze, ale nie wie jak to zrobić. Mam sprawdzone metody treningowe, które zagwarantują radość z osiągnięcia Twojej wymarzonej sylwetki.