Jak uzyskać wymarzoną sylwetkę?

 

Czy chciałbyś się dowiedzieć uzyskać świetne efekty treningowe? Dobrze się składa, gdyż w tym artykule zapoznam Cię z metodami, które wykorzystuje w pracy z moimi podopiecznymi. To dzięki nim osoby które napotykają przeszkody podczas swoich treningów już po 3-4 tygodniach zauważają pozytywne zmiany.

Zanim jednak do niej przejdziemy podsumujmy czego się do tej pory dowiedziałeś.

Po lekturze wcześniejszego artykułu znasz źródło treningowych problemów i wiesz już o podstawowych błędach w treningu:

1 Zbyt szybkie wstanie z kanapy!

2 Zaburzenie balansu strukturalnego

3 Bazowanie na maszynach. 

4 Przekonanie że się nie da.

Na całe szczęście rozwiązanie tych problemów nie jest aż tak skomplikowane. Kluczem do sukcesu jest wypracowanie odpowiednich nawyków których trzymanie się pomoże w osiągnięciu sylwetki o której marzysz. Metody te powstały na podstawie mojego 4 letniego doświadczenia w oparciu o liczne szkolenia i lektury publikacji moich mentorów.

Etap I

Trening. 

Częstotliwość treningu której potrzebujemy do osiągnięcia wymarzonej sylwetki na początku przygody waha się od 2-3x w tygodniu by zatrzymać się między 3-5 treningach. Czas trwania treningu to zazwyczaj od 45-90 pracy. Trenuj regularnie przez cały rok, oraz dbaj o odpowiednie zakresy ruchu oraz solidne fundamenty podstawowych ćwiczeń. Plan treningowy powinien być dostosowany do Twoich celów i możliwości i należy go modyfikować mniej więcej po 3-6 tygodniach. 

Etap II

Sposób odżywiania się i tryb życia

Pamiętajmy że trening to często mniej niż 2% całego czasu jaki mamy do dyspozycji w trakcie tygodnia. Powinniśmy więc zrozumieć jak ważne jest jak zagospodarujemy czas między treningami. To co i ile jesz ma ogromny wpływ na to jak wyglądasz. Wszystko zależy od Twoich celów treningowych, jednak mogę podpowiedzieć Ci uniwersalnych rad.

  1. Żeby schudnąć musisz przestrzegać deficytu kalorycznego. Jeśli zależy Ci na utracie tkanki tłuszczowej konieczne będzie spożywanie mniejszej ilości kalorii. Tempo tracenia na wadze jest zależne od poziomu z jakiego startujemy i powinno być monitorowane, aby dobrze dostosować ilość kalorii i makroskładników. Nie spiesz się, w perspektywie całego życia zajmie to chwilę.
  2. W dni nie treningowe stosuj aktywność fizyczną o niskiej intensywności. (Tj. spacery, rekreacyjne wycieczki rowerowe, praca w ogrodzie, sprzątanie). W te dni możesz również wykonać również ćwiczenia poprawiające zakres ruchu, jeżeli masz z nim problem.  
  3.  Zastosuj elastyczne podejście żywieniowe w którym 80 procent kalorii będzie pochodzić z pełnowartościowych i niskoprzetworzonych dań a pozostałe 20 może pochodzić z dowolnego źródła. Parę żelków czy knoppers pomoże Ci utrzymać zdrowe relacje z jedzeniem. Dobra dieta to taka której jesteś w stanie przestrzegać.

Etap III

Regeneracja.

Celuj w 7-9 godzin snu. To podczas snu dzieje się właśnie cała magia. Nasze ciało regeneruje się i zmienia. Mniejsza ilość snu to też większe prawdopodobieństwo otyłości oraz złapania kontuzji. Moim zdaniem jest to najpotrzebniejszy „suplement” w drodze po upragnioną sylwetkę.

Co do reszty suplementów to przy budowaniu masy mięśniowej według badań przyda się kreatyna. Dobrze też wyposażyć się w witaminę D (zwaną również witaminą słońca), a ewentualne braki białka w diecie możemy uzupełnić odżywką białkową. 

Etap IV

Unikaj niepotrzebnego stresu.

Ciągły stres będzie negatywnie wpływał na Twoje możliwości treningowe, jakość regeneracji oraz dietę. Tylko zachowując balans między wszystkimi powyższymi etapami uda Ci się osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Postaraj się zwolnić i znaleźć czas dla siebie.

To dzięki przestrzeganiu tych paru zasad ostatnio udało mi się pomóc Olkowi. Po paru miesiącach samodzielnych ćwiczeń nie zauważał znaczących efektów. Towarzyszyły mu w związku z tym zrezygnowanie i zwątpienie w możliwość dotarcia do celu. Po wstępnej konsultacji udało nam się zlokalizować źródła problemów. Po rozmowach i zaplanowaniu  treningów znów jest w stanie cieszyć się z efektów sylwetkowych jak i siłowych. Nie jest to jednak odosobniony przypadek, ponieważ u innych osób zadziało się dokładnie to samo.

Trenuje z Adrianem od momentu kiedy trafiłem na zatrzymanie progresu. Teraz z jego pomocą wyniki idą w górę. Mogę obiecać, że jeśli będziecie się go słuchać to masa i siła wzrosną! – Olek

Kiedyś nie byłam przekonana do siłowni. Od kiedy trenuje z Adrianem moje spojrzenie na trening siłowy kompletnie się zmieniło. Na treningach zawsze panuje świetna atmosfera. Widzę duże efekty. – Marta

W ostatnim czasie borykałem się z bolesnością kolan i barków. Adrian dopasował wszystko do moich potrzeb i możliwości. Zapomniałem już o problemach zdrowotnych i jestem coraz lepszy – Szymon

 

Bardzo możliwe, że widząc opinie tych wszystkich osób, które poradziły sobie ze znalezieniem odpowiedzi na swoje potrzeby zastanawiasz się jaki Ty sam możesz zrobić pierwszy krok w tym kierunku. Oto jeden z łatwych do zastosowania schematów, które możesz zastosować. Nie pomoże on co prawda w całkowicie, ale będzie to dobry początek do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. 

Kluczem do sukcesu na początku okazuję się trzymanie prostego schematu. Powstał on na bazie mojego 8 letniego doświadczenia w oparciu o liczne szkolenia i lektury publikacji moich mentorów.

Ten prosty szablon obejmuje trening całego ciała i jest prosty do zrozumienia.

Wybierz po jednym ćwiczeniu z tabeli i wykonaj je w 2-4 seriach w 8-12 powtórzeń.

 

Szablon treningowy<-Link do szablonu

Jeżeli już teraz chciałbyś zrobić pierwszy krok do osiągnięcia wymarzonej sylwetki, to zadbaj o elementy, które przedstawiłem w artykule powyżej.

Gdybyś natomiast chciał abym osobiście pomógł Ci w osiągnięciu Twoich celów koniecznie kliknij teraz w link, aby zobaczyć co mam do zaoferowania. 

Wiele osób chce wyglądać dobrze, ale nie wie jak to zrobić. Mam sprawdzone metody treningowe, które zagwarantują radość z osiągnięcia Twojej wymarzonej sylwetki.