Dlaczego Mamy powinny trenować?

Dziś postaram się wytłumaczyć jak trening może poprawić zdrowie, sprawność, siłę i wygląd Mam 🙂

Zdrowie.

Jednym z najważniejszych powodu treningu Mamy może być aspekt zdrowotny. Trenując całe ciało spalamy dużo kalorii, tym samym dochodzi do rekompozycji ciała. Zwiększa się masa mięśniowa, co chroni nas przed urazami stawów, ścięgien i mięśni. Wystarczy 6 tygodni aby znacząco wzmocnić nasze ciało i zredukować ryzyko kontuzji.  Redukujemy też tkankę tłuszczową, dzięki temu otrzymujemy odpowiednią masę ciała, a to przekłada się na mniejsze ryzyko takich chorób jak cukrzyca czy nadciśnienie. Wzmacniamy też układ sercowo-naczyniowy który odpowiada za transport krwi, tlenu i substancji odżywczych w naszym organizmie. 

Sprawność

Pełne zakresy ruchów są kluczową rzeczą, która będzie warunkowała na jak długo uda nam się zostać w pełni sprawnym. Mama musi mieć możliwość spełniania swoich pasji i nie chcemy żeby ciało płatało jej figle!  Wśród Mam najczęstszym problemem z jakim spotykamy się na początku współpracy jest ograniczona ruchomość w stawie skokowym. Spowodowane jest to chodzeniem w butach na obcasach. Jednak jest to na tyle powszechny problem że kilka ćwiczeń w rozgrzewce i trening w pełnych zakresach ruchu utrwala nam nowy wzorzec i pozwala cieszyć się zdrowiem i ruchomością na długie lata. 

Siła

Kolejnym aspektem by być szczęśliwą i pełną energii Mamą jest silne i symetrycznie zbudowane ciało. Jeżeli Mama jest silniejsza i robi Martwy ciąg 80 kg, to by podnieść Antosia ważącego 8 kg będzie używać zaledwie 10% swojej maksymalnej siły. Dzięki temu jej mięśnie nie będą narażone na przeciążenia. 

Kolejny aspekt to dysbalans mięśniowy. Gdy dany mięsień jest słabszy to inne mięśnie będą musiały mocno się natrudzić by wykonać daną pracę. Będzie to skutkowało ich przeciążeniem, bólami, a w ostateczności nawet kontuzją. Na przykład osłabione pośladki i mięśnie brzucha będą częstą przyczyną bólu dolnej części pleców. Jeśli przyjmiemy że Mama będzie miała osłabione mięśnie tyłu uda i boczną część mięśni pośladkowych, mogą ją zacząć boleć kolana. Trening siłowy to świetny lek i pomógł już nie w jednym przewlekłym bólu.

Estetyczna sylwetka

Niezależnie od tego co myślimy, badania wskazują że wygląd wpływa na to jak postrzegają nas inni. Jeżeli jest coś co Mama chciałaby zmienić w swoim ciele to dobrze dobrany trening będzie tym co uatrakcyjni jej wygląd. Mamy mówią że dobrze jest czuć się fajne w swoim ciele i podobać się mężowi. 

Zapraszam do zakupu voucherów na treningi personalne ze specjalną 20% zniżką wyłącznie dla Mam- tylko do 26 maja 🙂