Siłownie i baseny zostają coraz skuteczniej zamykane, jednak z każdej sytuacji znajdzie się jakieś sensowne wyjście. Jeżeli wy także chcecie się usamodzielnić dziś podpowiem wam w jaki sprzęt warto zainwestować, by efektywnie trenować całe ciało w domowym zaciszu. 

  • Odważnik Kettlebell/Hantel 

Moim zdaniem pierwsza pozycja od której warto zacząć to właśnie zajmujący mało miejsca, wolny ciężar. Dla pań które dopiero będą zaczynać swoją przygodę z treningiem celowałbym w obciążenie od  8,12 kg do 16 kg. Z kolei dla panów zacząłbym od 16 kg poprzez 20 kg kończąc na 24kg. Dzięki niemu rozszerzy się nasza paleta ćwiczeń co da możliwość efektywnie przetrenować całego ciałao. Ważny jest też fakt że nie zrujnuje on naszego budżetu. 

  • Mata do ćwiczeń. 

Myślę że to sprzęt od jakiego niektórzy będą zaczynać. Mata świetnie sprawdza się do wszystkich ćwiczeń rozciągających w pozycji klęku, bądź leżącej. Przyda się też przy wzmacnianiu korpusu oraz pośladków. Popularna wśród entuzjastów yogi. 

  • Taśmy TRX 

Taśmy, które możemy zamontować np, o futrynę drzwi lub gałąź. Zajmują bardzo mało miejsca dzięki czemu możemy je zabrać praktycznie wszędzie. Zostały wymyślone jako rozwiązanie problemu podtrzymania formy wśród Amerykańskich żołnierzy. Często wykorzystywane do różnego rodzaju przyciągań czy ćwiczeń wzmacniających korpus. U początkujących mają zastosowanie do nauki wzorca przysiadu. 

  • Gumy typu power band i mini band.

Gumy to nieduży wydatek. Możemy je znaleźć nawet w popularnych supermarketach. Są raczej dodatkiem do ćwiczeń z masą ciała, jednak świetnie spisują się do tego celu. Jest to dobre narzędzie dla osób zaczynających swoją przygodę z treningiem. Lubiane też dzięki temu że dość łatwo możemy poczuć pracujące grupy mięśniowe. U osób bardziej zaawansowanych zazwyczaj używane w początkowej fazie treningu. Moim zdaniem Must have!

  • Piłka gimnastyczna.

Często używana do ćwiczeń wzmacniających korpus lub tylną grupę ud. Kolejna rzecz dzięki której niedużym kosztem możemy wnieść nieco polotu i finezji w nasz trening. Używana też często jako zamiennik krzesła. 

  • Podwyższenie

Stabilne podwyższenie o wysokości mniej więcej kolana. Przyda nam się do przysiadów bułgarskich, do wstępowania na podwyższenie, czy różnego rodzaju wskoków/przeskoków. Używane też przy wznosach tułowia w oparciu grzbietu. U osób mniej zaawansowanych może pomóc przy nauce pompek czy przysiadów. 

Nie szukajmy wymówek, szukajmy rozwiązań.

Coś, zawsze będzie lepsze niż nic!

Jeżeli potrzebujecie pomocy w doborze ćwiczeń lub sprzętu, zawsze służę pomocą. 🙂

Treningi i prowadzenie online, które gwarantuje radość z osiągnięcia wymarzonej sylwetki.