Dziś opowiem wam historię jakich wiele, bohaterami będą dwaj przyjaciele.

Ta sama masa ciała, praca siedząca i wzrost, oboje mają nawet podobny zarost.

Pierwszy rekord swój w siadach co miesiąc poprawia, drugi co miesiąc coraz to lepsze wymówki sobie wmawia.

Dość rymowania!

Jedna z tych osób postanawia poświęcić 2% czasu tygodniowo (3h) na trening. Po paru miesiącach ma spełnione normy siłowe. Mięśnie pomagają utrzymać poprawną postawę ciała, kości mają wiekszą gęstość, a ścięgna i stawy zostają wzmocnione. Druga z kolei zaczyna odczuwać ból w plecach, barkach i kolanach. Jak myślisz która osoba ma większe ryzyko kontuzji?

Jeżeli pierwsza osoba robi spacer farmera z 1.5x masy swojego ciała i ma do przeniesienia torbę podróżną nowej koleżanki z pracy o wadzę 0.5x masy swojego ciała to będzie to stanowić zaledwie 33% jego możliwości. Zrobi to z uśmiechem na twarzy. Jeśli druga osoba hipotetycznie jakimś cudem poradziłaby sobie ze spacerem farmera  0.75x masy ciała to musiałaby użyć 66% swojego całego potencjału do przeniesienia tej samej torby. Aż 66%! Uwierz mi nie chcesz być tym drugim, obolałym i zmęczonym gościem.

Jest wiele artykułów które pokazują jak utrata masy mięśniowej i siły są powiązane z utratą równowagi. Szczególnie widać to u starszych osób. Dobrze wykonane ćwiczenia i poprawnie zaprogramowany plan treningowy poprawią siłę, zwiększą masę mięśniową i dadzą estetyczny wygląd. Zwiększy się też Twoja odporność na kontuzję. Będziesz żył dłużej.

Na koniec motywacyjny cytat, jeśli ktoś w takie wierzy:

„No excuses, just improve”.

Bawcie się dobrze.

Adrian.

Wiele osób chce wyglądać dobrze, ale nie wie jak to zrobić. Mam sprawdzone metody treningowe, które zagwarantują radość z osiągnięcia Twojej wymarzonej sylwetki.